Damreesche Spoor 18 3832 KR Leusden

Vraagprijs € 1.575.000 k.k.

Omschrijving

Royaal, licht en bijzonder sfeervol wonen op een prachtige plek in de Tabaksteeg.

Aan het Damreesche Spoor, op een mooie en rustige locatie in de geliefde wijk Tabaksteeg, staat deze indrukwekkend ruime vrijstaande villa. Een woning die niet alleen opvalt door haar royale afmetingen, maar vooral door de bijzondere combinatie van ruimte, licht, warmte en sfeer.

De villa is onder architectuur ontworpen en met veel liefde en aandacht gebouwd. De eigenaren lieten zich inspireren door de karakteristieke jaren ’30 architectuur en combineerden die uitstraling met het comfort en de ruimte van een moderne villa. Warme dieprode bakstenen, extra diepe antracietkleurige voegen, het bloemkozijn, fraaie daklijnen en de markante schoorsteen geven de woning haar geheel eigen karakter.

Binnen valt direct op hoeveel ruimte er is. Maar minstens zo bijzonder is dat de villa ondanks haar royale formaat nergens afstandelijk aanvoelt. De vele ramen, mooie zichtlijnen, warme materialen, en-suite deuren, open haard en fraaie detaillering zorgen juist voor een heel aangename en huiselijke sfeer. Het daglicht stroomt van alle kanten naar binnen en vanuit verschillende vertrekken is er prachtig contact met de groene tuin.

Met onder meer een royale living, woonkeuken, separate werkkamer, een uitzonderlijk ruime kelder met daglicht, zes slaapkamers, twee badkamers, garage en een heerlijke tuin op het zuiden is dit een villa waar ruimte in overvloed aanwezig is.

De woning is bovendien uitstekend geïsoleerd en voorzien van onder andere een aardwarmtepomp en zonnepanelen.

Begane grond

De ruime entree geeft eigenlijk direct een goede indruk van de rest van de villa. De hal beschikt over een garderobe, meterkast, toiletgelegenheid met vrijhangend toilet en fonteintje en de trap naar de eerste verdieping.

Vanuit de hal komt u in de gezellige eetkamer, een sfeervolle en centrale plek binnen de woning. Via fraaie en-suite deuren staat deze ruimte in verbinding met de royale woonkamer.

En royaal is hier ook echt royaal. Toch is het vooral de sfeer die opvalt. Door de vele ramen valt er gedurende de dag prachtig licht naar binnen, terwijl de open haard, de massief eiken vloer en de mooie afwerking voor warmte zorgen. Via de grote schuifpui is er direct contact met de tuin en loopt binnen op een natuurlijke manier over in buiten.

Aan de voorzijde bevindt zich een separate werk- of studeerkamer. Een fijne, rustige ruimte die uitstekend geschikt is voor thuiswerken, studeren of als bibliotheek.

De eetkamer geeft tevens toegang tot de zeer ruime woonkeuken. Een heerlijke leefruimte met volop plaats om uitgebreid te koken, lang te tafelen en samen te zijn. Ook hier zorgt een grote schuifpui voor veel licht en een directe verbinding met het terras en de tuin.

De luxe en hoogwaardige keuken is voorzien van een gaskookplaat, afzuigkap, koelkast, vriezer, vaatwasmachine, combi-oven/magnetron, combi-oven/stoomoven, twee warmhoudlades en Quooker.

Vanuit de woonkeuken is de ruime garage binnendoor bereikbaar. Deze beschikt over openslaande deuren aan de voorzijde en een extra raam en loopdeur aan de tuinzijde.

De woonkamer en eetkamer zijn voorzien van een fraaie massief eiken duoplankvloer met vloerverwarming. In de woonkeuken ligt een leistenen vloer, eveneens met vloerverwarming. De wanden en plafonds zijn strak afgewerkt en de fraai uitgevoerde plafondlijsten geven de leefruimtes een stijlvolle en tijdloze uitstraling.

Een volwaardige extra verdieping onder de villa

De kelder is een van de verrassingen van deze woning. Niet een donkere ruimte uitsluitend bedoeld voor opslag, maar een bijzonder ruime en volwaardige verdieping met daglichttoetreding.

Vanuit de eetkamer leidt een vaste trap naar de centrale hal. Van hieruit zijn een kantoor en een grote multifunctionele ruimte bereikbaar. Beide vertrekken beschikken over ramen en zijn daardoor prettig licht en aangenaam om in te verblijven.

De mogelijkheden zijn hier bijna eindeloos. Werken aan huis, een speelkamer, fitnessruimte, hobbyruimte, thuisbioscoop of juist een eigen plek voor opgroeiende kinderen: de ruimte is er.

Vanuit de multifunctionele ruimte is tevens een praktische berging bereikbaar. De gehele kelder is voorzien van een leistenen vloer.

Eerste verdieping

Ook op de eerste verdieping zijn ruimte en comfort volop aanwezig. De royale overloop geeft toegang tot vier slaapkamers en twee badkamers.

De ouderslaapkamer ligt aan de voorzijde van de villa en beschikt over een eigen inloopgarderobe en badkamer met douche, wastafel en vrijhangend toilet.

De drie overige slaapkamers zijn eveneens prettig van formaat en maken gebruik van de tweede badkamer, voorzien van een ligbad, douche en wastafel. Op de overloop bevindt zich daarnaast een separate toiletgelegenheid met vrijhangend toilet en fonteintje.

De gehele verdieping is voorzien van een stijlvolle pvc-vloer met band en bies.

Tweede verdieping
De tweede verdieping onderstreept nog eens hoeveel ruimte deze villa te bieden heeft.

Vanaf de overloop zijn twee slaapkamers bereikbaar, beide voorzien van dakramen en veel praktische bergruimte. De rechter slaapkamer beschikt daarnaast over een vaste kastenwand. Vanaf de overloop is tevens een ruime separate bergkast bereikbaar.

De verdieping is voorzien van een laminaat vloer. De bergkast is in gebruik als wasruimte en is betegeld.

Een heerlijke groene tuin op het zuiden

De tuin past prachtig bij de sfeer van de villa. Groen, volwassen, beschut en met veel privacy. De tuin ligt als het ware om de woning heen en vormt vanuit de verschillende leefruimtes steeds een fraai decor.

Direct bij de woonkamer bevindt zich een overdekt terras en ook vanuit de woonkeuken loopt u zo het terras op. Daardoor zijn binnen en buiten sterk met elkaar verbonden en is er altijd wel een fijne plek om van de tuin te genieten.

Het grote gazon wordt omgeven door rijk beplante borders met een diversiteit aan planten, bloemen en struiken. De volwassen begroeiing zorgt voor beschutting en geeft de tuin een warme, bijna intieme sfeer die mooi contrasteert met de royale afmetingen van de villa.

Ook het houthok is geheel in stijl van de woning gebouwd en met dezelfde aandacht voor uitstraling en kwaliteit uitgevoerd.

Garage en parkeren

Naast de woning bevindt zich de ruime garage, die binnendoor vanuit de woonkeuken bereikbaar is. De garage beschikt over openslaande deuren aan de voorzijde en een raam en een loopdeur aan de achterzijde.

De brede oprit biedt volop parkeergelegenheid op eigen terrein.

Onder architectuur gebouwd

De villa is ontworpen door Dennis Kemper van EVE Architecten. Bij het ontwerp is zichtbaar veel aandacht besteed aan verhoudingen, materiaalgebruik en detaillering.

Het karakteristieke bloemkozijn, warme dieprode baksteen, extra diepe antracietkleurige voegen en de markante schoorsteen geven de villa een geheel eigen gezicht. Ook binnen is die aandacht voor detail consequent doorgevoerd.

Maar misschien is het mooiste aan Damreesche Spoor 18 wel dat de enorme hoeveelheid ruimte niet ten koste is gegaan van de sfeer.

Het is een indrukwekkende villa, maar geen woning die afstandelijk aanvoelt. Juist de lichtinval, de verschillende leefruimtes, de open haard, warme materialen en het contact met de tuin maken het tot een plek waar je je snel thuis voelt.

Groots in ruimte en uitstraling, warm in sfeer en beleving. Een bijzondere villa waar met zichtbaar veel liefde is gewoond en waar een volgende eigenaar met minstens zoveel plezier een nieuw hoofdstuk kan beginnen.

Lees de volledige omschrijving

Kenmerken

Algemeen

vraagprijs
€ 1.575.000 kosten koper
Aangeboden sinds
24 september 2026
Status
Beschikbaar
Aanvaarding
In overleg
Soort woonhuis
Villa, vrijstaande woning
Soort bouw
Bestaande bouw
Bouwjaar
2008
Soort dak
Pannen
Ligging
Aan rustige weg, beschutte ligging, in woonwijk

Oppervlakten en inhoud

Wonen
246 m²
Overige inpandige ruimte
21 m²
Gebouwgebonden Buitenruimte
13 m²
Perceel
523 m²
Inhoud
1.023 m³

Indeling

Aantal kamers
11 kamers (6 slaapkamers)
Aantal badkamers
2 badkamers
Badkamervoorzieningen
Douche, ligbad, toilet, wastafel
Aantal woonlagen
4
Voorzieningen
Dakraam, glasvezel kabel, mechanische ventilatie, natuurlijke ventilatie, rookkanaal, schuifpui, zonnepanelen

Energie

Energielabel
A+++
Isolatie
Dakisolatie, muurisolatie, vloerisolatie, volledig geisoleerd
Verwarming
Cv ketel, vloerverwarming gedeeltelijk, warmtepomp
Warm water
Cv ketel
Cv-ketel
Nefit Topline compact HRC25/CW4 (gas gestookt combiketel uit 2008, eigendom)

Kadastrale gegevens

Perceelnaam
Leusden I 1297
Oppervlakte
523 m²
Eigendomssituatie
Volle eigendom
Perceel
LDN02-I-1297

Buitenruimte

Tuin
Tuin rondom

Garage

Capaciteit
1 auto
Voorzieningen
Elektra

Parkeergelegenheid

Soort parkeergelegenheid
Op eigen terrein
Bekijk alle kenmerken